tPočetna

U DOMU KULTURE ODRŽANO "VEČE HITOVA"

POBJEDNIK NINA RADLOVIĆ

U prepunoj dvorani Doma kulture u našem gradu, nedavno je, u organizaciji Muzičke kuće "Korona" , održano "Veče hitova", na kome je, od 16 izvođača, uglavnom starijih razreda osnovnih škola u Trebinju, po jednoglasnoj ocjeni žirija, najbolja bila četrnaestogodišnja Nina Radlović koja je izvela pjesmu "Ja bih te sanjala" grupe "Negativ".


Nastup pobjednice Nine Radlović

Žiri, sastavljen od Tomice Riđešića, predsjednika Udruženja estradnih radnika RS za Hercegovinu, Vlatke Obradović, novinara "Radio Trebinja", Božidara Stajčića, novinara RTRS-a ITC Trebinje, Milice Mandić i Vedrana Mihojevića, spikera i novinara "Radio Korone", jednoglasno se odredio i za drugo i treće mjesto, odnosno , na drugom mjestu je bila Marija Ninković, izvodeći takođe pjesmu grupe "Negativ" - "Zbunjena", a treća je bila Nikolina Miletić sa pjesmom "Da li znaš da te ne volim" grupe "Magazin".

Generalni sponzor, Računarska kuća "Info Centar" iz Trebinja, kao i Kompanija "Aleksandrija", "Frikom" Trebinje i frizerski salon "Ana", osim ove tri djevojčice, nagradili su i Anastasiju Vlatković, kao najmlađeg takmičara, koja ima samo sedam godina, sedamnaestogodišnju Jovanu Vico kao najstarijeg takmičara, a nagradu za scenski nastup dobila je prateća baletska grupa Dijane Lučić koja je pjevala pjesmu "Konobarice".

Nagrada za hrabrost pripala je jedinom dječaku na ovom takmičenju - Predragu Iliću, dok su staru poznanicu publike sa dječijih festivala Nikolinu Miletić, koja je osvojila treće mjesto žirija, najboljom proglasili i sami učesnici.
"Iako sam se pripremala za festival, ovome se uopšte nisam nadala. Ostala sam bez teksta, iznenađena", kazala je, još uvijek zadihana, odmah nakon festivala Nina Radlović.
Ona kaže da, nakon što je, prije tri godine, učestvovala na sličnom festivalu u Trebinju "Djeca pjevaju hitove" i nije imala sreću da osvoji neku od nagrada, ovoga puta toliko srećna da nije imala više šta dodati.
"Ipak, moram priznati da sam se spremala poprilično dugo za ovaj dan, još od ljetos, jer je pjesma i poprilično teška", dodala je na kraju ona.
Zadovoljan što je, nakon Dječjeg festivala "Zvon zvonke pjesme" koji već godinama organizuje "Radio Trebinje", i ovaj naišao na dobar odziv djece, Bobo Vučur, muzički urednik pomenutog radija, ali i oba festivala, ističe da su na prvom angažovana djeca do 12 godina, dok su ovdje nastupili uglavnom stariji uzrasti, te da se u oba slučaja pokazao neosporni talenat trebinjskih malih pjevača.
"A što se tiče spremanja pjesama, kao što je Nina kazala, još od ljetos, ja o tome ne znam puno. Znam samo da je ovdje potreban kvalitet i da ne može nastupiti baš bilo ko", odlučan je Vučur.
PodsjeĆajuĆi ga na njegove prošlogodišnje izjave na "Zvonu zvonke pjesme" da je potrebno insistirati na dječjim pjesmama i da djeca ne trebaju pjevati pjesme odraslih, Vučur dodaje:
"Mislim da nisam kazao baš tako, iako i dalje tvrdima da ima tekstova, ne samo da su neprimjereni njihovom uzrastu, nego možda i starijim. Uvijek sam isticao da mi se sviđaju novi trendovi gdje aranžmani i melodijske linije dječijih pjesama podsjećaju na one za odrasle. Sviđa mi se i to što male djevojčice već sada pokazuju dar za koreografiju, pokrete, ali one primjerene".

Vučura, kako kaže, raduje i činjenica da su mladi Trebinja još jednom pokazali da umiju da pjevaju, i to uživo, izuzetno teške pjesme u rok ili pop maniru, izbjegavajući opštenametnute turbo-folk pjesme.
Podsjetili smo ga i na prošlogodišnje nezadovoljstvo zbog činjenice da je na "Zvonu zvonke pjesme" malo pjesama koje su nove, u smislu da ih trebinjska publika ranije nije čula, makar one bile već izvedene na nekom drugom festvalu.

On je tada izjavio ono što je, u stvari, bilo očigledno, a to je da su ulaganja u festval neophodna u smislu da se poruče pjesme, da učestvuju autori iz cijele BiH, ili barem ove regije, odakle bi dolazila i djeca.
No, i tada, ali, izgleda i ove godine, problem je novac, iako Vučur smatra da se, uz malo truda, i ovakve stvari mogu riješiti, jer, potrebno je samo malo više animirati ljude u drugim sredinama.
Takvo mišljenje potvrdio je i producent ovog festivala Ranko Crnogorac, izražavajući zadovoljstvo uspjehom, kao i nastupom samih izvođača.
Vučur, ipak, najavljuje da će se ovogodišnji "Zvon" ipak daleko čuti, jer će se organizatori potruditi da izvođači ne pjevaju gotovo isključivo pjesme sa "Đurđevdanskog festivala", nego će biti obuhvaćen i Bijeljinski, Hercegnovski i drugi festivali koji okupljaju mališane.
A da se festivalske pjesme, ipak, najviše vole i pjevaju među trebinjskim mališanima vidjelo se i na nastupu mladih pjevača iz Trebinja koji su učestvovali na brojnim muzičkim festivalima u Republici Srpskoj i Srbiji i Crnoj Gori, a koji su učestvovali u revijalnom dijelu "Večeri hitova"...
V.D.