KARATE
DRAGICA EVROPSKI ŠAMPION
Dragica Drapić sa dva zlata zvanično najuspješnija takmičarka Evropskog prvenstva.Ono što su obećale članice "Leotar plusa" Dragica Drapić, Maja Mirdinja i Jelena Milić su i ispunile. Na Evropskom seniorskom karate šampionatu održanom u Banjaluci osvojile su 5 medalja, tri zlatne i dvije bronzane ostvarivši najveći klupski rezultat ove godine u Trebinju.
Najvažniji ispit u 2008. godini članovi Karate kluba "Leotar plus" položili su sa odličnim uspjehom. Naravno, riječ je o Evropskom prvenstvu u karateu u VKC verziji koje je, u organizaciji Karate saveza RS i pod pokroviteljstvom Ministarstva sporta RS održano u Banjaluci.
Članice "Leotar plusa", Dragica Drapić, Maja Midinja i Jelena Milić bile su udarne pesnice Karate reprezentacije RS koja je zauzela drugo mjesto po uspješnosti, sa 17 medalja, od čega 7 zlatnih odmah iza reprezentacije Italije. Trebinjskim djevojkama pripada veliki dio slave jer su pokazale da je riječ od najboljoj karate školi, ne samo u RS već i u cijeloj BiH.
Među najboljim, najuspješnija je bila Dragica Drapić koja se okitila sa dva najsjajnija odličja. Najprije je u pojedinačnoj konkurenciji potvrdila visok kvalitet, osvojila je zlatnu medalju, poslije prvog kola u kome je bila slobodna, pobijedila u predtakmičenju reprezentativke Češke i BiH i u finalu Italijanku Alisiju Frumenti. Dan ranije Dragica je nastupala u ekipi Karate reprezentacije RS u disciplini sanbon, a riječ je o borbama do tri ipona. Pored Dragice, u ekipi su nastupale još i odlična Maja Mirdinja, Tanja Kalajd`ić članica bijeljinskih "Pantera" i Svetlana Miličić iz ekipe "Drine" iz Višegrada.
"Nakon srebra na Evropskom i bronze na Svjetskom prvenstvu osvojila sam zlato i postala prvak Evrope što je moj najveći rezultat. Iza sebe sam ostavila evropsku i aktuelnu svjetsku šampionku. pred s vojom publikom u RS pružila sam maksimum i nijednom nisam dovela u pitanje svoju pobjedu. Svoju dominaciju sam potvrdila u finalu gdje sma briljirala. Takođe i ekipno zlato u jakoj konkurenciji čini me još srećnijom i sa ta dva zlatna odličja sam potvrdila svoj kvalitet i ostvarila, mislim, najbolji rezultat trebinjskog sporta. Sreći nije bilo kraja kada sam proglašena za najbolju takmičarku na Evropskom prvenstvu. Imala sam duge i naporne pripreme, nastupala svakog vikenda u Srbiji i RS i okruženju i za ovaj šampionat sam se spremala sa posebnim motivom. Koristim priliku da se zahvalim svima koji su mi pomogli da se popenjem na evropski tron", kaže Dragica Drapić.
Inače, prezentacija RS na ovom šampionatu u pojedinačnim borbama okitili su se sa četiri zlatne medalje, jednom srebrenom i dvije bronzane. Maja Mirdinja je osvojila najviše medalja od svih karatista iz reprezentacije RS, tri medalje, od čega jednu zlatnu i dvije bronzane. Zlato joj je pripalo u već pomenutom timu u disciplini sanbon do tri ipona. Bronzana odličja Maja je osvojila u borbama u teškoj kategoriji preko 60 kilograma i u katama pojedinačno.
Nisku uspjeha karatistkinja "Leotar plusa" uljepšala je Jelena Milić koja je osvojila zlatnu medalju nastupajući u timu RS u brobama u disciplini ipon. pored Jelene u ovoj ekipi nastupili su još i Maja Milinović članica "Knešpolja" iz Kozarske dubice, Snežana Lakić iz bijeljinskih "Pantera" i Branislava Vranješ, član "Vazarija" iz Kozarske dubice.
I Maja Mirdinja je bila zadovoljna nakon nastupa. "Sa tri medalje, zlatnom i dvije bronzane među najuspješnijim takmičarkama sam reprezentacije RS. Rezultat u Banjaluci će me motivisati da budem još bolja u narednom periodu. Posebno mi je drago što sam osvojila bronzanu medalju u katama", kaže Maja Mirdinja.
Ogroman dio zasluga za ovakav uspjeh trebinjskih karatistkinja pripada i njihovom treneru, menad`eru Karate kluba "Leotar plus" Rajku Raduloviću koji je bio i član selektorskog tima Karate reprezentacije RS.
"Više sam nego radostan kada vidim da su članice "Leotar plusa" nastupale na vrhunskom nivou. Wihove medalje, pristup obavezama, takmičenjima i treninzima, kao i odlični rezultati na fakultetu čine me ponosnim. Jasno mi je da su postale i odlični sportisti i odlični ljudi i prezadovoljan sam sa takvom činjenicom. Ali, očekujem i da sve te vrijedne rezultate na pravedan način valorizuje društvena zajednica u kojo živimo, grad i republika. Da naši sportisti i klub dobiju mjesto koje zaslužuju, mjesto srazmjerno njihovim rezultattima. Ni više ni manje od toga", kaže Radulović.
R.Mijanović
džudo klub "Leotar"
ALEKSANDRA BOVAN I MILOŠ MRDIĆ DVOSTRUKI PRVACI BIH
U retrospektivi rezultata članova Xudo kluba "Leotar" u toku mjeseca juna vrijedi istaći da je trend uspješnih rezultata, a ova, jedna od najtrofejnijih trebinjskih ekipa i dalje je u samom vrhu d`udo sporta RS i BiH. Krajem maja u Mrkonjić graduodržano je prvenstvo RS za mlađe pionire i pionirke. Bilans od sedam medalja, tri zlatne i po dvije srebrene i bronzane bio je dovoljan za drugo mjesto u sveukupnom plasmanu. Najsjajnijim odličjima okitili su se Nina Ćurić do 48, Nemanja Mišković do 38 i Vuk Vidačić preko 60 kilograma. Srebrene medalje osvojili su Milica Đukić do 52 i Miloš Lučić do 60 kilograma dok su zapažen uspjeh osvajanjem bronzanih odličja ostvarili Saša Milićević u konkurenciji do 38 odnosno Tiho Miljanović boreći se u kategoriji do 42 kilograma. Na prvenstvu je učestvovalo preko 200 takmičara iz 18 klubova.
Nakon ovog šampionata uslijedilo je Prvenstvo biH za mlađe pionire i pionirke koje je održano u Lukavcu kod Tuzle. Titulu prvakinje RS i BiH osvojila je odlična Nina Ćurić u kategoriji do 48 kilograma. Srebrenu medalju osvojio je Vuk Vidačić u kategoriji preko 60 kilograma dok su, ništa manje vrijedan rezultat osvajanjem bronzane medalje ostvarili Milica Đukić do 52, Tiho Miljanović do 42 i Miloš Lučić do 60 kilograma.
Nakon turnira u Lukavcu uslijedio je novi nastup mladih članova "Leotara" i to na Prvenstvu BiH za juniore i juniorke koje je održano u Bihaću.šampionsku titulu u juniorskom uzrastu osstvarili su Miloš Mrdić u kategoriji do 55 i Aleksandra Bovan do 52 kilograma čime su ujedno ostvarili i jedan nesvakidašnji rezultat. Naime, Aleksandra Bovan je i aktuelna seniorska prvakinja a Miloš Mrdić i kadetski prvak BiH. ovo dvoje mladih takmičara ovim rezultatima su potvrdili da su daleko premašili svoje vršnjake te da je pred njima itekako svijetla perspektiva.
Kraj mjeseca bio je u znaku mlađih pionira, oni su nastupali sa uspjehom i na Prvenstvu RS i na šampionatu BiH. Na smotri najboljih mladih pionira RS održanoj u Zvorniku trebinjski d`udisti su osvojili ukupno 9 medalja
Najsjajnija odličja osvojili su Ivana Rikalo do 48 kilograma, Gorana Novčić do 63 i Stefan Milić do 50 kilograma. Srebrene medalje osvojili su Anja Ramić do 44, Tomo Čičković do 42 i Nikola Boljanović do 50 kilograma a zapažen uspjeh osvajanjem bronzanih odličja ostvarili su Nina Ćurić do 52, Nikola Mišković do 38 i Vidak aleksić do 66 kilograma.
Na prvenstvu je učestvovalo250 takmičara iz 21 kluba a u ukupnom plasmanu Xudo klb "Leotar" je osvojio drugo mjesto.
Sedam dana kasnije uslijedilo je Prvenstvo BiH za starije pionire i pionirke na kome je nastupilo 250 mladih d`udista iz 30 klubova. Još jednom bilans mladih takmičara bio je za ponos jer su se okitili sa dvije zlatne, jednom srebrenom i tri bronzane medalje. Šampioni BiH su postali Nikola Boljanović u kategoriji do 50 i Gorana Novčić u kategoriji do 63 kilograma. Srebrenu medalju je osvojila Anja Ramić u kategoriji do 44 kilograma dok su se sa bronzanim odličjima okitili Nikola Mišković do 38, Tomo Čičković do 42 i Stefan Milić do 50 kilograma.
Mlade džudiste "Leotara" sada očekuje još jedno državno prvenstvo BiH kao i kraći odmor. Ali za šampione države odmora neće biti jer ih očekuju nastupi na Balkanskim i Evropskim šampionatima. S obzirom da su pred njima veliki izazovi očekujemo da će marljivo prići obavezama i steći dobru formu uoči ovih važnih nastupa.
R.Mi.
NOVI SPORTSKI KOLEKTIV
DŽiu dŽicu klub Trebinje
Sredinom juna u organizaöiji XK Trebinje održano je polaganje za učenička zvanja u ovome borilačkom sportu. Komisiju za zvanja činili su Radisav Jovičić, predsjednik komisije, Nataša Prpić član i Radomir Milić član.
Od 70 sa uspjehom su položila 64 kandidata. Naredni mjesec članovi XKT idu na ljetnu pauzu, a zatim ih očekuje Prvenstvo Republike Srpske i Bosne i Hercegovine a najuspješniji sa ovih prvenstava odlaze na prvenstvo Balkana koje će se krajem septembra održati u Novom Sadu.